TDH - 66.-69.stránka - Kapitola šestá - I.

1. února 2013 v 15:11 | Minda/Moss |  Překlady
Nezadržitelně se blížíme ke konci, toto je předposlední překlad Nebezpečné hodinky, který vám přinesu. Pak už jen jeden (poslední) kousek a obsah zbytku knížky. Teda, to to uteklo!

Ten Šedého výrok o té liščí mršině mě vážně dostal :). Zatímco všichni posvátně zírají, tak Šedý pruh si ze svého kamaráda-velitele utahuje. A Oblačný ocas a jeho rozmluva o Hvězdných je taky pěkná. Zkrátka, Šedý a Oblačný jsou frajeři :)

//Mimo téma: I když tenhle blog je naprosto apolitický, nemůžu si pomoct a nevyjádřit se o novém, prvním "přímém", prezidentovi. Můžu dodat jediné: docela jsme to zpackali.//

P.S. Jestli bude čas, rozhodla jsem se konečně dopsat další díl Slunečných :) těšte se!Stíny soumraku už houstly, když se Popelavá s Ohnivým měsícem protáhli roklí ke vchodu do tábora. Tu noc přespali ve stodole u Ječmena s Havranem, a jakmile slunce stanulo vysoko nad obzorem, znovu se nasytili tučných myšek a vyrazili do svého teritoria. Přestože byl Ohnivý měsíc unavený, část hrůzy z jeho snu z něho už opadla, takže se těšil, až se opět setká se zbytkem klanu.
Nový velitel se, zprvu nepovšimnut, vynořil spolu s Popelavou z kručinkového tunelu. U trsu kopřiv seděli Bílý vichr s Listnáčem a dojídali nějakou kořist, před doupětem učedníků spolu ve hře zápasily tři mladé kočky. Ohnivý měsíc rozeznal tmavě hnědý kožíšek svého vlastního učedníka, Ostružiňáka, a připomněl si, že mu musí co nejdříve sestavit přesný tréninkový plán. Nebyl důvod, proč by ho velitelské povinnosti měly zbavit těch učitelských - koneckonců, Modrá hvězda mu také bývala svědomitou učitelkou.
Kráčel směrem k Bílému vichrovi, když zaslechl, jak na něho kdosi hlasitě volá, a spatřil Modráka, který se k němu hnal přes mýtinu z doupěte starších. Učedníkův kožíšek se ježil vzrušením: "Ohnivé srdce-ne, Ohnivý měsíci! Jsi zpátky!"
Jeho hlasité uvítání zburcovalo zbytek klanu, takže se kolem něj seběhli, oslovovali ho novým jménem a vítali ho. Ohnivý měsíc se chtěl oddat bezstarostnému nadšení z hřejivého doteku, jak se k němu tiskli, ale nemohl si nevšimnout, že na něj zírají s posvátným úžasem. Bodlo ho u srdce, když si znovu připomněl, že odteď bude mezi ním a jeho klanem jistý odstup.
"Skutečně jsi viděl Hvězdný klan?" zeptala se s vykulenýma očima Kopretinka.
"Ano, viděl," odpověděl Ohnivý měsíc, "ale víc o ceremoniálu povědět nesmím."
Kopretinka nevypadala zklamaně. Její pohled přetékal obdivem; otočila se k Prachovi a broukla: "Vsadím se, že z něj bude skvělý velitel."
"Kéž by," odvětil Prach; jeho láska ke Kopretince mu nedovolila se s ní dohadovat, ačkoli Ohnivý moc dobře věděl, že ho Prach nikdy moc nemusel. Ale hnědý válečník na něj s úctou kývl a Ohnivý měsíc věděl, že Prachova věrnost válečnickému zákoníku mu zajistí jeho podporu.
"Rád tě tu zas vidím," mňoukl Šedý pruh a protlačil se mezi ostatními po bok svého kamaráda. Aspoň on se vzpamatoval z posvátného úžasu z toho, že umírající Modrá hvězda jmenovala svým nástupcem Ohnivého. Jeho žluté oči byly plné přátelství a pochopení: "Vypadáš jako měsíc stará liščí mršina. Bylo to těžké?"
"Bylo," zamumlal Ohnivý měsíc tak, aby ho slyšel jen Šedý pruh, ale k jeho smůle ho zaslechl Oblačný ocas.
"To jen tvá víra ve staré tradice tě nutí myslet si, že se nemůžeš stát velitelem, aniž by ses táhl celou cestu k Vysokým kamenům a zpět. Podle mě už jsi tak či tak dokázal, že jsi pravým velitelem klanu, Ohnivý měsíci."
Ohnivý měsíc svého příbuzného zpražil pohledem; byl vděčný za jeho věrnost a úctu, ale jako vždy ho otrávilo, že mladý kocour nevěří v to, co on. Přál si, aby bílému válečníkovi mohl vylíčit, co přesně zažil, i kdyby jen proto, aby konečně pochopil a uctil Hvězdný klan, ale věděl, že to není možné.
"Pšt! Staré tradice mají stále svou váhu," pokárala ho tiše Ztracená tvář, která se objevila po jeho boku. Olízla mu ouško a dodala: "Hvězdný klan dohlíží na nás všechny."
Oblačný ocas jí oplatil olíznutí, jemně přejel po zraněné části jejího obličeje. Ohnivého opustila jeho rozmrzelost. Stále nepřestal obdivovat neochvějnou věrnost bílého kocoura ke Zlomené tváři, navzdory jejím strašným zraněním. Jeho synovec byl možná složitý, prchlivý a příliš nectil válečnický zákoník, ale přivedl tuhle mladou kočku zpět, když byla na pokraji smrti, a dal jí smysl života.
Když se vítající kočky začaly rozptylovat, Ohnivý měsíc zachytil pohled Bílého vichra, který se s ním na začátku uvítal a pak o krok či dva odstoupil, aby počkal na klidnější okamžik k rozmluvě.
"Co je nového v táboře?" zeptal se Ohnivý. "Byly nějaké problémy, když jsem byl pryč?"
"Ne, nebyly," informoval ho starší válečník, "prohlédli jsme celé území, nikde ani stopy po psí smečce nebo Stínových."
"To je dobře," oddechl si Ohnivý měsíc. Ohlédl se po veliké navršené hromadě kořisti a dodal: "Jak vidím, tak bylo pár koček na lovu."
"Světlá bouře vzala ven loveckou hlídku a Myška s Listnáčem zapojili učedníky do práce," odvětil Bílý vichr, "Ostružiňák je zdatný lovec. Přestal jsem počítat, kolik kořisti vůbec přinesl."
"Dobře," odpověděl Ohnivý měsíc. Jeho potěšení z toho, že byl jeho učedník pochválen, mu trochu kazil stísněný pocit, který cítil vždy, když se o synovi Tygřího měsíce někdo zmínil. I Tygří měsíc býval obratný lovec, což ho ale neodradilo od toho, aby se stal vrahem a zrádcem.
Popelavá se k němu opět připojila. "Jdu do svého doupěte," mňoukla, "kdybys něco potřeboval, zavolej mě. Vzpomínáš si ještě, že musíš jmenovat svého zástupce, než bude měsíc nejvýše?"
Ohnivý měsíc přikývl. Předtím ho víc tížily naléhavější povinnosti, nyní si to však musel promyslet. Když byl jmenován zástupcem on sám, Modrá hvězda byla tak v šoku z Tygřího zrady a vyhoštění, že se jeho jmenování o den opozdilo a proběhlo bez řádného ceremoniálu. Klan se obával, že se Hvězdný klan na ně rozhněvá, což Ohnivému věci dost ztížilo. Byl odhodlaný u svého zástupce neudělat tu samou chybu.
 

26 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Leopardka-Leopardí Hvězda-Leopardí cesta-Lea Leopardka-Leopardí Hvězda-Leopardí cesta-Lea | 1. února 2013 v 15:20 | Reagovat

Jůůůů :D je to úžasnej překlad ♥ Nevíte někdo, kdo je Ostružiňákova matka?

PS : Bude v příběhu Slunečných i Lea?
PPS : na volby mám stejný názor
PPPS :  mám první koment k tomuhle příběhu :D

2 Moss Moss | Web | 1. února 2013 v 15:37 | Reagovat

[1]: Jeho matka je Zlatka (Goldenflower). :)
Jasně, klidně tam bejt může - jen mi prosím připomeň, ve kterym komentáři (číslo) je přihláška do klanu, abych to nezmotala. ;)

3 Wormsík Wormsík | 2. února 2013 v 9:08 | Reagovat

na prezidenta mám stejný názor :D
Ale co se týče příběhu tak je to super, ;) ale až bude válka s Uragánem.... nééé! Vichře, neopouštěj mne!

4 Lea Lea | 2. února 2013 v 9:11 | Reagovat

Miluji tvoje překlady a zrovna když jdu na email-co když bude nový článek na warriorcats? A helemese jsou tu :D.
PS: Bude v příběhu Slunečných i Tečka?
PPS: Volby beru stejně a...

[1]: Lea je moje přezdívka !!!!!!!! :D

5 Leopardka-Leopardí Hvězda-Leopardí cetsa-Leopardí cesta-Lea Leopardka-Leopardí Hvězda-Leopardí cetsa-Leopardí cesta-Lea | 2. února 2013 v 11:44 | Reagovat

[4]:Ne, není :) Mám ji už od mala ;) jsem tak zaregistrovaná na většině her. Tuto přezdívku jsi ty začala nosit teprve nedávno, takže jediný, kdo by měl nadávat, že mu někdo bere přezdívku jsem já ;)

6 Leopardka-Leopardí Hvězda-Leopardí cesta-Lea Leopardka-Leopardí Hvězda-Leopardí cesta-Lea | 2. února 2013 v 11:45 | Reagovat

[5]:je tam překlep, Leopardí cetsa tam být nemá :-)

7 Leopardka-Leopardí Hvězda-Leopardí cesta-Lea Leopardka-Leopardí Hvězda-Leopardí cesta-Lea | 2. února 2013 v 12:04 | Reagovat

[2]:O.o Teď jsem ji hledala a koukám, že jich tam je 266 (těch komentů) :D Jsem na počítači jenom chvilku, tak doufám nebude vadit, když sem tu přihlášku zopakuju? :
Přihláška:
1) Leopardka
2) nemám...(jeden jsem měla, ale moje ségra ho jaksi po jejím přebrala :-) )
3) Lea/Leopardka
4) kožíšek je plavý, oči tmavě hnědé
5) válečník
6) ano
7) šplhání (po vysokých věcech)(např.: skály, stromy,...)
8) myslím, že tady nic není.

PS : dříve jsem měla postavení v klanu jako učednice
PPS : doufám že nevadí, že ti přihlášku nevyhledám, ale napíšu znovu? Měla by být stejná, jako ta předtím, ale hledat mezi 266 komentářema je práce na dost dlouho :-)

snad to bude dobré...

8 Lea Lea | 2. února 2013 v 12:41 | Reagovat

[5]: nosím jí docela dlouho a sic, Lea nejsem dlouho, někdo mi říká Laděnko atd... Princezno se zlatou hvězdou...no klasika. Ale Lea je moje oblíbené

9 Ada Ada | 3. února 2013 v 18:03 | Reagovat

Miluju tvoje překlady a celý tvůj blog!! Je to tu nej!! :-)  :-)

10 rychla tlapka rychla tlapka | 3. února 2013 v 20:15 | Reagovat

juu ja fakt žeru tvoje překlady moassínko.... :-D a škoda že se blíží konec uběhlo to tak rychle.. :D

11 AranisLea AranisLea | Web | 5. února 2013 v 17:06 | Reagovat

Pa-rá-da :D Koukam, že donucovací taktiky zabraly :-P
Oblak je best :D Takovej správnej ateistickej frajer :-)
Jinak překlad úžasnej, jako vždy :-) Škoda, že už to končí, ale jsou další knížky Divokých koček, no né? *tak nenápadně se jí snaží naznačit, že by Moss měla překládat dál, páč autorka komentu to jaksi nezvládá*

K "Lea komentům" - Lea je taky oblíbená část mojí přezdívky :D Tu Aranis sem si tam přidala kvůli několika hrám, kde sem byla takhle zaregistrovaná :-) Abych nezapomněla :D

12 Bubble Bubble | 5. února 2013 v 19:12 | Reagovat

Skvělý! :)

13 Lea Lea | 7. února 2013 v 16:08 | Reagovat

[11]: XD je to crazy. Všichni máme něco s Leou :D

14 Lea Lea | 11. února 2013 v 19:23 | Reagovat

[13]: A jako že to crazy fakt je!

15 Bývalá Háršvind Bývalá Háršvind | 15. února 2013 v 21:39 | Reagovat

Perfektní překlad, Mosasí. Ostatně jako vždycky. :3

*přidá se ke všeobecné leovosti (?) komentářů*
[13]: Já osobně jsem nikdy přezdívku Lea nepoužívala, ale dnes ráno jsem v autobuse přečetla zrcadlový odraz digitálních hodin, ukazujících čas "6:31", jako "lE:a". .)

16 kiki kiki | 17. dubna 2013 v 16:52 | Reagovat

moc hezký překlad :-)

17 Rychlá Tůň Rychlá Tůň | 8. srpna 2013 v 12:27 | Reagovat

už tu dlouho nebyli překlady, překládáš to ještě vůbec? :-(

18 AranisLea AranisLea | 14. srpna 2013 v 13:42 | Reagovat

Mám nápad - pojďme skandovat!

Pro-síme překlad!
Pro-síme překlad!
Pro-síme překlad!

A teď všichni (ne, fakt, teď všichni, abych tu nebyla za debila):

PRO-SÍME PŘEKLAD!
PRO-SÍME PŘEKLAD!
PRO-SÍME PŘEKLAD!
PRO-SÍME PŘEKLAD!
PRO-SÍME PŘEKLAD!
PRO-SÍME PŘEKLAD!
PRO-SÍME PŘEKLAD!
PRO-SÍME PŘEKLAD!
PRO-SÍME PŘEKLAD!
PRO-SÍME PŘEKLAD!

19 Milii Milii | 24. srpna 2013 v 14:15 | Reagovat

Asi nám Moss unesla tajná policie, když u jedné knížky přeložila stránku navíc :DDDDD

PRO-SÍME PŘEKLAD!

20 rychla tlapka rychla tlapka | 25. srpna 2013 v 15:09 | Reagovat

[18]: Já ti pomužu x3
PRO-SÍME PŘEKLAD!

21 Rchlá tůň Rchlá tůň | 29. srpna 2013 v 19:55 | Reagovat

tak oki... PRO-SÍME PŘEKLAD!
PRO-SÍME PŘEKLAD!
PRO-SÍME PŘEKLAD!

22 Eressië Eressië | E-mail | 15. září 2013 v 19:11 | Reagovat

Ahoj Moss, kdy bude další překlad?
Moc se na něj už těším a myslím, že ostatní jsou už stejně nedočkaví jako já :)

23 Kéla Kéla | 17. září 2013 v 21:38 | Reagovat

Ahoj Moss jsi tam?
Nemohla bys sem dát další překlad?
Prrrrosííííííííííím

24 AranisLea AranisLea | 23. září 2013 v 23:33 | Reagovat

[19]: Podplatíme soudce XD Ale musíme se složit. Já mam dvacku. Doufam, že máte víc, jinak se dam na dráhu kapesního zloděje a to by nedopadlo dobře :D

[19]:, [20]:, [21]: Jééé :D Nejsem sama :-)

25 Rchlá tůň Rchlá tůň | 1. října 2013 v 15:32 | Reagovat

já mám 12 000 něco :D

26 rychlá tlapka rychlá tlapka | 10. října 2013 v 11:55 | Reagovat

Tak jo no...příspívám...mám asi 100 kč...takže...kdo další..:D

27 Stříbrnka Stříbrnka | 1. dubna 2014 v 13:25 | Reagovat

Já mám tak 2 500kč :-)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama