ADP - 65.-67.stránka - Kapitola šestá - III.

8. listopadu 2011 v 0:41 | Minda |  Překlady

Jak někteří z vás odhadovali, skutečně jsem toho měla v poslední době vcelku dost. Člověk nemá pomalu čas ani spát :))! Volný čas mi mimo jiné žerou kurzy genetiky, biochemie a ekologie, prostě "bižulárny", jak tyhle podivnosti s kamarádkami nazýváme :). Pak samozřejmě škola, což vás asi nijak nepřekvapuje. Aktivit mám ještě víc než dřív, víkendy plné, takže najít si čas na překlady je stále těžší. Ale budu se snažit, slibuju! :)

Nebyla jsem tu velmi dlouho a přináším vám skvělé novinky. O většině z nich však už nejspíš dávno víte, protože jsem se je dozvěděla mimo jiné i od vás (Díky, Rainpaw a Misho) :)!

Tak zaprvé, že na Slovensku už skutečně vychází druhý díl DK, vše je na dobré cestě k vydání celé Warrior série! :) Ať žije nakladatelství Mladé Letá!

Zadruhé, konečně mi přišel balíček s Nebezpečnou cestou a Nejtemnější hodinkou - neodolala jsem a trošku jsem začala číst napřed :). Když prozradím jen nejbližší události, tak k následujícímu překladu musím říct, že Šedý pruh přinese šokující novinky. Týká se to Říčních, však sami uvidíte.

Zatřetí - měla by vyjít nová série knih pod názvem Survivors. Zatím není jasné, jestli to bude další série Divokých koček nebo Pátračů, či jestli je to úplně nový příběh. Erin nám záhadně mlží, abychom se měli na co těšit :).

Začtvrté - už začínám pracovat na mapě kolem jezera. A až bude čas, hodím sem konečně ty slibované obrázky klanu! Huf, s časem teď vážně bojuji. Tak mi držte palce a mějte se hezky!

Trpělivost, Sluneční. Děkuji, že jste stále oddaní svému klanu (a tomuto blogu) :D

Vaše lehce unavená velitelka Moss :)Princezna vypadala zmateně, ale poslušně se skrčila vedle Ohnivého.
Netvor však neprojel kolem, nýbrž se zastavil. Řev najednou ztichl. Část netvora se otevřela a z jeho břicha vyskočili tři dvounožci.
Ohnivé srdce si vyměnil rychlý pohled se Světlou a přitiskl se ještě víc k zemi. Princezna se možná mezi netvory a dvounožci cítila jako doma, ale na jeho vkus byli trochu moc blízko a místní porost nebyl dost hustý, aby poskytl odpovídající úkryt. Ohnivý nastražil všechny smysly, ale zvědavost ho přinutila zůstat ležet při zemi.
Dvounožci měli na sobě přiléhavé, tmavě modré kožíšky. Nevedli s sebou žádná svá mláďata ani psy, což obvykle dvounožci v lese dělávali. Rozptýlili se mezi spálené stromy, křičeli a dupali, takže vířili do vzduchu saze a prach. Světlá bouře sklonila hlavu a potlačila kýchnutí, když sotva liščí délku od nich prošel jeden z dvounožců.
"Co to dělají?" zamumlal Ohnivé srdce.
"Plaší kořist v celém lese," zasyčela Světlá a vyplivla prach. "Upřímně, Ohnivý, koho zajímá, co dvounožci provádějí? Všichni jsou to blázni."
"Nevím…" Zrzavý kocour měl stále pocit, že tito dvounožci mají pro své počínání důvod, i když nevěděl jaký. Způsob, jak ukazovali tlapkami a volali na sebe navzájem, naznačoval, že tak činí úmyslně.
Kolem se s dupáním prohnal další dvounožec. Zdvihl větev a začal s ní šťourat do děr a pod chomáče spálené hmoty. Vypadalo to, jako kdyby pátral po kořisti, až na ten hluk, který působil - ten by vyplašil snad i úplně hluchého králíka.
"Nevíš, co to má všechno znamenat?" zeptal se Ohnivý Princezny.
"Nejsem si jistá," odpověděla jeho sestra. "Rozumím pár slovům z jejich řeči, ale takovéhle výrazy můj dvounožec obvykle nepoužívá. Myslím, že někoho volají, ale nevím koho."
Ohnivé srdce sledoval, jak dvounožec větev odhodil. V tom pohybu bylo zklamání. Znovu cosi zavolal a ostatní dvounožci se začali vynořovat mezi stromy. Všichni tři se vrátili k netvorovi a vlezli se do jeho břicha. Znovu se spustil řev, netvor se dal se škubnutím do pohybu a zmizel v dálce.
"Skvěle!" mňoukla Světlá bouře a začala si úzkostlivě čistit ušmudlanou srst. "Ještě, že už jsou pryč!"
Ohnivý vstal, pohled stále upřený do míst, kde jim netvor zmizel z očí. Hluk utichl a štiplavý zápach se začínal vytrácet. "Tohle se mi nelíbí," poznamenal.
"Ale jdi, Ohnivé srdce!" Světlá se postavila vedle něj a uštědřila mu šťouchanec. "Proč se stresuješ dvounožci? Jsou prostě divní, to je celé."
"Ne, myslím si, že oni vědí, co dělají, i když to pro nás vypadá podivně," odvětil rezavý válečník. "Obvykle si s sebou do lesa berou mláďata nebo psy - ale to tihle dvounožci neudělali. Pokud má Princezna pravdu a oni skutečně něco hledají, pak to nenalezli. Rád bych věděl, co to je." Odmlčel se a pak dodal: "Kromě toho, v téhle části lesa dvounožce obvykle nepotkáváme. Na můj vkus jsou trochu moc blízko tábora."
Světlin netrpělivý pohled trochu změkl, a konejšivě přitiskla bradičku k jeho rameni. "Můžeš říct hlídkám, aby to kontrolovaly," připomněla mu.
"Ano," přikývl Ohnivé srdce zamyšleně, "to také udělám."
Když se rozloučil s Princeznou, pokusil se z mysli vytěsnit stoupající zděšení. V lese bylo něco špatně, něco, čemu nerozuměl, a nemohl se zbavit pocitu, že to možná znamená hrozbu pro celý klan.

Světlá s Ohnivým se vydali zkratkou skrz okraj Vysokých borovic k řece a Slunečním kamenům. Mezi sežehnutými stromy nebyla ani stopa po kořisti; to zajistil hluk vydávaný dvounožci.
"Půjdeme po hranici s Říčními směrem ke Čtyřem stromům," rozhodl Ohnivé srdce. "Tam možná najdeme něco, co bude stát za chycení."
Odešli však sotva na dohled od Slunečních kamenů a Ohnivý se zastavil, když zaslechl známý hlas volat jeho jméno. Vzhlédl a spatřil, jak na vrcholku nejbližší skály balancuje Šedý pruh; šedivý válečník seběhl dolů a přihnal se k němu.
"Ohnivé srdce! Doufal jsem, že tě tu potkám."
"Buď rád, že hlídka nepotkala tebe," zavrčela Světlá bouře, "na Říčního válečníka ses docela zabydlel v našem teritoriu."
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Jak by se měl jmenovat bratr Popelavé?

Kapraďosrstný.
Listnáč.

Komentáře

1 Leopardka Leopardka | 8. listopadu 2011 v 8:39 | Reagovat

Skvělé...Šedý pruh je ost odvážný xD

2 Lea (Černá jiskra) Lea (Černá jiskra) | 8. listopadu 2011 v 15:10 | Reagovat

Kuása! A promiň mi to otravování, jen už nemam co číst :-) škola neni základ života, škola je NEPŘÍTEL života. Hodně štěstí, času a spánku :-) A děkuju za další překlad :-)

3 Wormsík Wormsík | 8. listopadu 2011 v 16:34 | Reagovat

WOW :-) co si o sobě ten ŠEDÝ  myslí? :-D  :-D

4 Misha Misha | 8. listopadu 2011 v 16:56 | Reagovat

hajáá minda žijééééé

5 Misha Misha | 8. listopadu 2011 v 16:58 | Reagovat

jop a Seekers už novou sérii mají takže vyškrtnout, jmenuje se Return to the Wild , já jsem nad tím pěkně přemýšlela a buď vymysleli něco nového nebo novou sérii 8-O

6 Bubble Bubble | 8. listopadu 2011 v 18:23 | Reagovat

Božíí! :-) Moc se těším na další překlad :-) Skvělé, Moss ;-)

7 Misha Misha | 9. listopadu 2011 v 14:49 | Reagovat

Minduško, někdy si přidávala pozadí va plochu warriors? že jo? hele já ho použiju pro warriors účely s tým zdrojem, je to pro takový projekt protože se přidávám do hnutí za DK

8 Misha Misha | 9. listopadu 2011 v 14:56 | Reagovat

tk asi si to nedělala ty nebo jsem slepá

9 Divoká růže Divoká růže | 9. listopadu 2011 v 15:19 | Reagovat

Jestli knihy vyjdou na Slovensku, tak si asi ty další díly koupím.

10 Moss--Mechoočka--Minda :) Moss--Mechoočka--Minda :) | Web | 9. listopadu 2011 v 23:51 | Reagovat

[1]: To je! :) Ale, na druhou stranu, nikdo z Hromových by na něj podle mě přímo nezaútočil.

[2]: Děkuju  moc :). Jaképak otravování? Jsem moc ráda, že sem píšeš :D

[3]: :D :D Očividně si stále nevšiml, které území to patří jeho klanu...

[4]: :D:D Dokonce...

[5]: Jojo, o Return to the Wild vím (což je docela s podivem, protože o Seekers se až tak nezajímám, Divoký kočky jsou prostě o chlup lepší :))... podle mě to stejně bude něco úplně nového, ne DK ;)

[6]: Moc děkuju :))!

[7]: To jsem, myslím, ani nepřidávala, možná to mám někde v uzavřené galerii...

[9]: To já nejspíš taky, už jen pro zajímavost! :)

11 Noční trolejbus 409 Noční trolejbus 409 | Web | 10. listopadu 2011 v 14:34 | Reagovat

skvělííííííííí!!!!!!!!!!! :-)

12 Serpentaria. Né, ta už ne. Spíš Háršvindlácká Serpentaria. Né, ta už ne. Spíš Háršvindlácká | Web | 10. listopadu 2011 v 20:48 | Reagovat

Hustý, Mosasínko. Ti dvounožcí hledají ty svý psy, že? Anyway, jako vždy, dobrej překlad. :3
Jinak nemám co říct. Jo ještě mam. Ty máš kurzy genetiky? Hustý! Když si vezmem že já osobně jsem geneticky upravená kočka. :D No, mě by to v reále nezajímalo. Navíc v reálu jezdim domů kolem osmý, což je teď v zimě luxusní. Volnej čas mám jenom v pátek. A teď ještě budu dělat talentofffky (ty efka naschvál češťákům! >:)) takže toho mám co dohánět. Nechcete někdo nakreslit? :) To byl vtip, na to jako laskavě zapomeňte.
Jo a ADP jsem četla tu ukázku, takže vim, o co půjde. Ale mlčím. :))) Stejně jsem zapomněla, co Šedej řekne, vim jenom že daruje Ohnivýmu kořist. :D

13 Vrána (Měsíční tlapka) Vrána (Měsíční tlapka) | 11. listopadu 2011 v 18:25 | Reagovat

Skvělý Mosssasí! Je to paráda! Chápu že toho máš moc, myslim že nejsi jediná :-P Tenhle překlad se ti fakt povedl! Že by tady někdo hledal zatoulané hafánky? ;-) Teda já nevim, jenom hádám. P Světlá je na pruha hnusná.. teda ne že by neměla pravdu, ale stejně :-D A slunečným Měsíční tlapka nikdy věrnej bejt nepřestane! Zákon koček nade vše!!! :D

14 Moss Moss | Web | 12. listopadu 2011 v 21:08 | Reagovat

[11]: Děkuju :)!

[12]: Genetika mě taky dřív nebrala, ale nakonec je to překvapivě doopravdy zajímavý :D... copak to děláš, že jezdíš domů v osm? Zrovna v pátek se domů dostávám kolem půl devátý večer, což je taky vcelku lahůdka, ale jiný dny dorazim dřív, kolem sedmý nebo osmý, takže o něco dřív než ty. Talentovky na grafickou školu? Nebo kam? :) *zapomnětlivá*

[13]: Děkuju :) Jo, typická Světlá. Nabroušenej jazyk, jakej jsem u ní slyšela naposled za jejích učednickejch let.. :D

15 Háršvind Háršvind | Web | 13. listopadu 2011 v 20:02 | Reagovat

[14]: Co dělám že jezdím domu v 8 /*hups, napsala 58 lol*/: čmářu na výtvarce.
Talentovky: na výtvarnou školu, jo, abych mohla čmárat.
Hmm, můj život je jen o čmárání. No do temných končin. :D

16 Moss Moss | Web | 13. listopadu 2011 v 21:04 | Reagovat

[15]: Tak to je skělý! :D Čím dýl vídám tvoje dokonalé kresby (které bys asi nazvala čmáranicemi), tím víc si říkám, že na těch přijímačkách bude na tvoje výtvory hodnotící komise čumět s otevřenou tlamou :)!

17 Háršvind Háršvind | Web | 13. listopadu 2011 v 21:12 | Reagovat

[16]: No doprkýnka, moje kariéra je asi hodně approved, když už mě podporuje i Mosasínečka. *halfsteelfacesteelpalm* :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama