Listopad 2011

TDH - 11.stránka - Kapitola první - IV.

30. listopadu 2011 v 15:00 | Minda |  Překlady
Tak tu pro vás mám další stránku Nejtemnější hodinky. Myslíte si, že se Skalák a Mlha skutečně nezúčastní? Nebo to nevydrží a budou se aspoň z povzdálí dívat? :) Klan už se blíží do tábora - co myslíte, budou protestovat proti "mazlíčkovi" jakožto novému veliteli? Když se stal zástupcem, byl kolem toho velký rozruch...


TDH - 10.stránka - Kapitola první - III.

29. listopadu 2011 v 15:00 | Minda |  Překlady
Odjíždím na pár dní do Krkonoš. Už se nemůžu dočkat - každoroční soustředění se skvělou partou, večírky dlouho do noci, sepisování scénářů... Bohužel jsem neměla čas pro vás připravit překlady, takže zítra zde najdete jen jednu další stránku - a další až pak v pondělí ;). Tak se tu aspoň mějte hezky :)

TDH - 8.-9.stránka - Kapitola první - II.

28. listopadu 2011 v 15:00 | Minda |  Překlady
Že by se Ohnivé srdce konečně zbavil své věčné naivity? Jen škoda, že muselo zemřít tolik koček, aby si Hromoví uvědomili, jaký je Tygří měsíc doopravdy... jak bude klan reagovat na zprávu o smrti své velitelky?

TDH - 6.-7.stránka - Kapitola první - I.

27. listopadu 2011 v 15:00 | Minda |  Překlady

Tak, aspoň se dozvíte, jak se udála smrt Modré hvězdy. Co myslíte: zmizeli psi doopravdy? A co Tygří měsíc a Uragán? Kdy se znovu objeví na scéně?

HRA - Jak by ses jmenoval(a) jako divoká kočka

26. listopadu 2011 v 15:00 | Minda |  --Hry--
Co se dá dělat o nudných hodinách informatiky, když už nemáte co dělat? No přece opakovat si programování :)! Ne, nezbláznila jsem se. Jen jsem se rozhodla vytvořit hru, ve které zjistíte své válečnické jméno.

Chcete se dozvědět, jak byste se jmenovali ve světe Divokých koček? Není nic snazšího, než si stáhnout do počítače program, ve kterém se to dozvíte :)! Trošku jsem vylepšila kostrbatá jména z původní verze a vše převedla v jednoduchou hru.

Návod ke stažení:
1) Jdi na http://www.uloz.to/11222102/jmena-exe
2) Zadej heslo "DK" (velkými písmeny!) a klikni na žluté tlačítko "Stáhnout".
3) Ve sloupečku "Omezené stahování" najdi prázdné políčko a opiš do něj písmena z obrázku.
4) Opět klikni na žluté tlačítko "Stáhnout".
5) Klikni na "Uložit soubor".

A pak už stačí jen soubor spustit a začít hrát :)! Tak přeji hodně zábavy!


TDH - postavy

25. listopadu 2011 v 15:00 | Minda |  Překlady
Zajímá vás, jak se který z vašich oblíbených hrdinů jmenuje v českém překladu, kdo je čí učitel a jak která postava vypadá? Není nic snazšího, než nahlédnout do přehledu postav z Nejtemnější hodinky.

TDH - 3-5.stránka - Prolog - II.

24. listopadu 2011 v 15:00 | Minda |  Překlady

Pokud jste až do této chvíle pochybovali, kdo jsou všechny tři kočky, nyní vám to bude jasné :). Jaký plán však tmavý mourek vymyslel tentokrát? Pokud tušíte, nechte ostatním překvapení, ať si to také užijí :)!

TDH - 1-2.stránka - Prolog - I.

23. listopadu 2011 v 15:00 | Minda |  Překlady

Tak, jak jsem slíbila, přidávám první část nejnapínavější knihy první série - Nejtemnější hodinky! Tušíte, kdo je tmavý mourek a za kým jde? Nejspíš ano - je to vcelku jasné. Ale je zvrácené, jak mourovatý kocour s klidem přemýšlí nad pohromou, kterou seslal na své tolik nenáviděné nepřátele... pohromou, která zahubila mnoho dobrých koček. Co chystá tentokrát? A jaké jsou jeho nejhlubší sny a touhy?
Těšte se, zítra ve tři opět další díl! :)


ADP - OBSAH -73.-313.stránka

22. listopadu 2011 v 15:00 | Minda |  Překlady

Tak a je to tady! Musím říct, že tenhle díl je tak dobře napsaný, že je nejlepší přečíst si ho přímo v originále :). Je temný, smutný, ale zároveň nesmítně krásný a silný. Scéna, kdy nejodvážnější válečníci riskují život a dělají psům živou návnadu, je skutečně... neuvěřitelná. Zvlášť úplný konec knihy. Tak klikněte na Celý článek a zažijte to na vlastní kůži.
Vaše Moss

ADP - 70.-72.stránka - Kapitola šestá - V.

13. listopadu 2011 v 12:00 | Minda |  Překlady

Docela to uteklo, už tu máme poslední "legální" překlad Nebezpečné cesty. Musím přiznat, že jsem neodolala a dodala jsem ještě zbytek kapitoly, který už je za "hranicí" ukázky :). Je to jen jedna stránka (všechny čtyři Erin, moc se vám omlouvám, aspoň na dálku, opravdu vám nechci vykrádat vaše knížky, jen jsem přeložila o stránku navíc... :)).

Ale nebojte se, Nebezpečná cesta pro nás nekončí - co nevidět vám sem dám obsah zbytku knihy, a pak se vrhneme na závěrečnou bitvu. Nejtemnější hodinka už na nás čeká!


ADP - 68.-69.stránka - Kapitola šestá - IV.

12. listopadu 2011 v 18:53 | Minda |  Překlady

Ohnivé srdce má vážně dost naivní představy o tom, jak to ve světě válečníků chodí - nebyla bych si tak jistá, že se chce Tygří měsíc jen rozloučit s umírajícím velitelem Říčních...
Jak to, že Šedolouže zmizela? Je v pořádku? Nesouvisí to nějak se psy a Tygřím?


Mapa území kolem jezera

10. listopadu 2011 v 23:17 | Minda |  --Mapy--
Tak jsme se přece jen dočkali velkého "entrée" mapy nových teritorií u jezera! :) Mapka vypadá podobně, jen má jednu zajímavou novinku - dole na liště najdete nápis "Zobrazit hranice teritorií klanů" a u něj takový barevný obrázek, na který když kliknete, tak se vám objeví barevně vyznačená území :).

Opět připomínám, že při poklikání na kterékoli významné místo se dozvíte bližší informace :D

Mapu najdete zde.


ADP - 65.-67.stránka - Kapitola šestá - III.

8. listopadu 2011 v 0:41 | Minda |  Překlady

Jak někteří z vás odhadovali, skutečně jsem toho měla v poslední době vcelku dost. Člověk nemá pomalu čas ani spát :))! Volný čas mi mimo jiné žerou kurzy genetiky, biochemie a ekologie, prostě "bižulárny", jak tyhle podivnosti s kamarádkami nazýváme :). Pak samozřejmě škola, což vás asi nijak nepřekvapuje. Aktivit mám ještě víc než dřív, víkendy plné, takže najít si čas na překlady je stále těžší. Ale budu se snažit, slibuju! :)

Nebyla jsem tu velmi dlouho a přináším vám skvělé novinky. O většině z nich však už nejspíš dávno víte, protože jsem se je dozvěděla mimo jiné i od vás (Díky, Rainpaw a Misho) :)!

Tak zaprvé, že na Slovensku už skutečně vychází druhý díl DK, vše je na dobré cestě k vydání celé Warrior série! :) Ať žije nakladatelství Mladé Letá!

Zadruhé, konečně mi přišel balíček s Nebezpečnou cestou a Nejtemnější hodinkou - neodolala jsem a trošku jsem začala číst napřed :). Když prozradím jen nejbližší události, tak k následujícímu překladu musím říct, že Šedý pruh přinese šokující novinky. Týká se to Říčních, však sami uvidíte.

Zatřetí - měla by vyjít nová série knih pod názvem Survivors. Zatím není jasné, jestli to bude další série Divokých koček nebo Pátračů, či jestli je to úplně nový příběh. Erin nám záhadně mlží, abychom se měli na co těšit :).

Začtvrté - už začínám pracovat na mapě kolem jezera. A až bude čas, hodím sem konečně ty slibované obrázky klanu! Huf, s časem teď vážně bojuji. Tak mi držte palce a mějte se hezky!

Trpělivost, Sluneční. Děkuji, že jste stále oddaní svému klanu (a tomuto blogu) :D

Vaše lehce unavená velitelka Moss :)