ADP - 22.-23.stránka - Kapitola druhá - III.

3. srpna 2011 v 7:07 | Minda |  Překlady


Ohnivé srdce zajde za Modrou hvězdou. Její reakce ho překvapí - Modrá hvězdě už očividně není ta křehká, zlomená kočka, spíš pološílená bojovnice. Co myslíte, umoudří se dřív, než přijde útok Tygřího? A zaútočí vůbec Stínový klan?"Brzy se vydáš k Vysokým kamenům, nebo ne?" připomněl Ohnivé srdce Popelavé. "Setkáš se tam s ostatními léčiteli. Mám dojem, že tam budeš mít ke Žlutozubce velmi blízko."
"To máš asi pravdu," odtáhla se od něj Popelavá, "teď Žlutozubku skoro slyším," dodala, " 'Co tady stojíš a naříkáš, když máš před sebou tolik práce?' Jdi a promluv si s Modrou hvězdou. Já se na ni zajdu podívat později."
"Jestli si jsi jistá, že to zvládneš," zaváhal Ohnivý.
"Určitě," olízla mu Popelavá spěšně ouško, "musíš pro ni být oporou, Ohnivé srdce," naléhala, "potřebuje tě teď víc než kdy jindy."
Ohnivé srdce ji provázel pohledem, jak se rychle belhala pryč, a pak se obrátil zpět k Hvězdině doupěti. Zhluboka se nadechl a s mňouknutím na pozdrav prošel otvorem, kde kdysi rostl lišejník.
Modrá hvězda ležela s tlapkami složenými pod tělem v rozházeném pelíšku na konci jeskyně. Hlavu měla vztyčenou, ale nevěnovala Ohnivému sebemenší pohled. Místo toho byly její modré oči zahleděné s prázdným výrazem kamsi do dálky. Byla tak vyhublá, že Ohnivé srdce viděl pod její rozcuchanou a nemytou srstí každé žebro. Srdce se mu zachvělo lítostí nad ní samou i strachy pro zbytek klanu. Jejich velitelka se smrskla ve starou, nemocnou kočku, zlomenou problémy a neschopnou bránit sama sebe; svůj klan nechala na holičkách.
"Modrá hvězdo?" oslovil ji váhavě Ohnivé srdce.
Nejdřív si myslel, že ho Modrá hvězda neslyšela. Když ale vstoupil hlouběji dovnitř, otočila hlavu. Zabloudil k němu její zamlžený, modravý pohled, a na okamžik vypadala zmateně, jako kdyby ho nepoznávala.
Pak ale nastražila uši a do očí se jí opět vrátila bystrost. "Ohnivé srdce? Co potřebuješ?"
Ohnivý s úctou sklonil hlavu. "Právě jsem se vrátil ze Shromáždění, Modrá hvězdo. Obávám se, že nesu špatné zprávy," odmlčel se.
"Ano?" Velitelka zněla trochu podrážděně. "A jaké?"
"Stínový klan má nového velitele," mňoukl Ohnivé srdce. Rozhodl se jít přímo k věci. "Je to Dráp - nyní Tygří měsíc."
Modrá hvězda okamžitě vyskočila na nohy. V očích jí plál chladný oheň a Ohnivý ucouvl, když v ní spatřil připomínku jejího někdejšího hrozivého já. "To není možné!" zasyčela.
"Je to pravda. Sám jsem ho viděl. Řečnil spolu s dalšími veliteli na Velkém kameni."
Modrá hvězda chvíli neodpovídala. Rázovala z jedné strany doupěte na druhou, přičemž hněvivě švihala ocasem. Ohnivé srdce vycouval ke vchodu, protože si nebyl jist, zda na něj velitelka jako na posla špatných zpráv nezaútočí.
"Jak se Stínový klan opovažuje?" prskla nakonec. "Jak se opovažuje krýt kočku, která se mne pokusila zabít - a ještě z ní udělat velitele!"
"Modrá hvězdo, oni nevědí-," začal Ohnivé srdce, ale šedivá kočka ho neposlouchala.
"A ostatní velitelé?" dožadovala se. "Co ti si o tom myslí? Jak to vůbec mohli dovolit?"
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Stříbrná hvězda Stříbrná hvězda | 3. srpna 2011 v 9:02 | Reagovat

Moc krásný překlad :-) Je dobře že Modrá se konečně postavila aspon trochu na nohy, třeba ted bude konečně něco dělat ;-)

2 Sněženka Sněženka | 3. srpna 2011 v 9:31 | Reagovat

moc dobrý moc :D ..

[1]: s moudrou hvězdou máš pravdu :D

3 Minda/Moss/Mechoočka Minda/Moss/Mechoočka | Web | 3. srpna 2011 v 22:29 | Reagovat

[1]: Děkuju :) No, Modrá hvězda je sice konečně akční, ale zároveň chce po Ohnivém věci, které nejsou uskutečnitelné, jak se dozvíte v dalším překladu - už zítra :D

[2]: Děkuju moc! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama