Říjen 2010

Ohnivous, Ohnivý, Ohnivé srdce...?

24. října 2010 v 13:32 | Minda |  O DK komunitě
Ahoj všichni,
ráda bych přeložila další část FoS, ale naskytl se mi malý problém. Mám Ohnivému pořád říkat "Ohnivé srdce" jako vždycky, nebo se mám přizpůsobit Albatrosu a pojmenovat ho Ohnivous? Je vůbec legální překládat, když Albatros projevil o DK zájem?

Tak nevím, zatím překlady třetího dílu DK asi pozastavím. Co si o tom myslíte vy?

Kdybych rezavého válečníka označila jako Ohnivouse, sedělo by to k překladům paní překladatelky, a také bych si na to (a nejen já, ale i vy) snáze zvykla. Ohnivé srdce je pro mne ale větší "tradice", jsem na to zvyklá, dokonce se mi to víc líbí. Navíc, pokud by Ohnivé srdce zůstal Ohnivým srdcem, nemusela bych všechny ostatní překlady předělávat.

Je to skoro jedno, mnohem víc se ale peru s otázkou legální-nelegální. Na anglických stránkách je prvních 70 stránek legálně k dispozici... jak to však je v Čechách?


Nové oficiální online hry

6. října 2010 v 16:31 | Minda |  --Hry--
Propoj kočky!


Propoj kočky
Odkaz na hru: zde.
Klikáním vyměňuj vždy dva sousední obrázky. Cílem je vytvořit co nejvíce řad se třemi stejnými kočkami vedle sebe nebo nad sebou. Pospěš si, ať to stihneš v časovém limitu!přesmyčky

Válečnické přesmyčky
Odkaz na hru: zde.
Prohoď písmenka a vytvoř tak co nejvíce slov. Přetáhni písmenka myší nebo je napiš na klávesnici, to záleží na tobě. Nemusíš v každém slově použít všechna písmena, ale délka jednoho slova by měla být aspoň 3 písmena. Čím delší slovo, tím více získáš bodů.


pexeso

Pexeso s Divokými kočkami
Odkaz na hru: zde.
Najdi co nejvíce dvojic dříve, než ti vyprší čas. Čím budeš rychlejší, tím více bodů získáš. Tak co, jak rychle se ti to podaří?
potyčka mezi válečnéky

Potyčka mezi válečníky
Odkaz na hru: zde.
Zapoj se do potyčky a zjisti, jak dobře znáš svět Divokých koček. Zahraj si hru pro jednoho hráče a zlom rekordní skóre nebo vyzvi na souboj kočky proti kočce některého ze spoluhráčů! Jak válečníci dobře vědí, i v těch nejtěžších bitvách někdy vítězí rozum. Jak jsi dával(a) pozor při čtení DK?
Pozor, tato hra může prozradit důležité momenty z knížek, které jste ještě nečetli!

IV. série: Znamení hvězd

2. října 2010 v 10:24 | Minda |  --Knihy--
Je několik sérií těchto knížek. Čtvrtá série
se jmenuje v češtině "Znamení hvězd".
Známe zatím pouze čtyři díly (z toho dva vydané), ale bude jich
přibývat a zřejmě má být šestidílná.
----------------------------------------------

Devatenáctá knížka

Čtvrtý učedník
Po bystrozraké sojce a řvoucím lvu přijde konečně mír...

Čtyři klany sdílely kraj u jezera jako sobě rovní po mnoho úplňků. Ale věštba předpovídá, že tři kočky z Hromového klanu převezmou moc hvězd do svých tlapek. Sojčí pírko a Lví plamen vědí, že věštba hovoří o nich dvou. Nyní však oba bratři musí počkat na znamení od Hvězdného klanu, aby odhalili třetí z koček. Mezizím jsou Holoubkotě a Břečťankotě -příbuzné velitele Ohnivého měsíce- připraveny stát se učednicemi. Nedlouho poté má jedna ze sester osudnou vidinu - a zjišťuje, že ovládá mocné věštecké schopnosti, nesrovnatelné s jakoukoli kdy žijící kočkou. Uprostřed krutého období, kdy jsou životy koček ohroženy, se začnou tvořit svazky, skládat sliby, a tři mladé kočky rozplétají klubko tajemství, která je spojují.


Dvacátá knížka

Slábnoucí ozvěny
Po bystrozraké Sojce a řvoucím Lvu přilétne mír na křídlech Holubice...

Tři Hromové kočky, Lví plamen, Sojčí pírko a Holubice jsou prorokovány jako ty, které dostanou sílu hvězd do svých tlapek. Společně musí spolupracovat, aby dokázaly rozluštit význam prastarých slov věštby. Zatímco se Sojčí pírko chopí svých nových povinností jako jediný léčitel klanu, Lví plamen trénuje svého učedníka a Holubice se zdokonaluje ve svých schopnostech k dobru Hromových. Ale temné stíny, které klan okrádaly o kořist mnoho úplňků, se stále skrývají jen kousek za lesem. Brzy poté se ve snech jedné kočky objeví tajemný návštěvník a šeptá sliby o velké síle, která změní osud celého Hromového klanu tak, jak to nikdo neočekával.
Dvacátá první knížka

Šeptání noci
Po bystrozraké Sojce a řvoucím Lvu přilétne mír na křídlech Holubice...

Krvavá bitva mezi Hromovými a Stínovými už je pryč, ale její následky se odrážejí na všech čtyřech klanech. Zatímco se Holubice vyrovnává s faktem, že jsou věci - a kočky - které její smysly nedokážou zachytit, Lví plamen a Sojčí pírko jsou pověřeni zjistit, jak mohl Hvězdný klan dopustit takovou bitvu. Sojčí pírko brzy nalézá odpověď v temnotě, a společně se Lvím plamenem dělají co je v jejich silách, aby zastavili zlo proplouvající Hromovým klanem. Pouta svazující klany se pomalu bortí před největší hrozbou, jakou válečníci - i válečnický kód - kdy zažili. Když bezlistí sevře do spárů celé území, Lví, Sojčí a Holubice zjišťují, že bitva je na spadnutí, a možnost úspěchu je velmi, velmi vzdálená. A než mohou začít znovu, jedna kočka zbytečně zemře v bitvě.
Dvacátá druhá knížka


Předzvěst měsíce