Únor 2009

Jak by mohl vypadat druhý díl DK v CZ?

25. února 2009 v 10:17 | Minda |  O DK komunitě
Znovu upozorňuji, že Fire and ice v češtině nevyjde (alespoň zatím), ale takhle by mohla knížka vypadat v češtině... dalo to celkem zabrat, samý retušování atd., u těch nápisů už jsem se na to mírně vykašlala. Samosebou by tam nebyl nápis warriorcats.blog.cz!


FaI - 46-49. stránka - Kapitola čtvrtá - IV.

22. února 2009 v 10:21 | Minda |  Překlady
Dobře vím, že jsem dlouho žádný překlad nepsala, ale je málo času, málo času! Omlouvám se. Tohle jsou čtyři stránky, snad vám to stačí. Konec čtvrté kapitoly.

Testy a české hry z DK

17. února 2009 v 18:52 | Minda |  --Pro vás--
Velmi pěkné prozkoušení. Schválně, kdo to bude mít bez chyby a vydrží tohle nejdéle? :o)
P.S. Dělala jsem to ve spěchu, možná se tam najdou překlepy. Vše je to jen z prvního dílu DK, Into the Wild.

První test - psaní postav k jejich popisům:

Druhý test - různé otázky o postavách:

Tohle je hvězdoklanová hra xD - jezdí vám tam popisy postav a vy je "sestřelujete" tak, že píšete jména těch daných postav...:

Na čas musíte vždycky dát dohromady jméno a popis postavy:

Test č.2

16. února 2009 v 9:31 | Minda |  --Pro vás--
Tenhle test jsem já nedělala! Je jednoduchý :o).


Mnou vytvořené animace DK

15. února 2009 v 11:02 | Minda |  --Pro vás--
Ještě jednou opakuji! Na tomto webu není dovoleno kopírovat NIC ANI SE ZDROJEM!!!!!!!!!!!!! Ani SB nesmí kopírovat!!!! ANI SE ZDROJEM!!!!!

Děkuji za pozornost.

Jinak tady máte ty animace :o). Ještě jednou: nekopírovat ani bez zdroje, ani se zdrojem, ani nijak jinak. Nekopírovat!!!!FaI - 45. stránka - Kapitola čtvrtá - III.

12. února 2009 v 16:15 | Minda |  Překlady
Další kousíček FaI. Už mi přišlo z Ameriky (v pondělí) a tak můžu překládat doopravdy z originálu. Přidávám jen jednu stránku, nemám moc čas. Je mi špatně, skolila mě chřipka. Jinak že "vzpomínka Ohnivého bodla jako kousnutí lesního mravence" jsem si nevymyslela, to tam fakt je.

FaI - 42.-44. stránka - Kapitola čtvrtá - II.

3. února 2009 v 19:02 | Minda |  Překlady
Další překlad, opět velmi napínavý... snad se vám bude líbit :-).
P.S. Jsem na stránce 44, což je dost dobré. Teď už budu mít méně času na překlady, ale zase to jde stále lépe... no nic, já už mizím. Vaše unavená Minda-Moss


Tohle si všichni povinně přečtěte!

3. února 2009 v 13:32 | Minda
Tohle možná nepatří k DK, ale přesto... prostě to sem musím dát.


Když už jsi tohle začal(a) číst, už to dočti až do konce!!!! Tobě se nic nestane, nesežere tě dinosaurus, ani nebudeš mít 10000 let smůly, ale tisíce i miliony nevinných zvířat budou kvůli tomu trpět!!!!!! Proč?

PROTOŽE KROMĚ DVANÁCTI PŘÍRODNÍCH ZNAČEK V ČR !!!!VŠECHNY!!!!! TESTUJÍ NA ZVÍŘATECH!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NEZAVÍREJTE OČI! NEODCHÁZEJTE OD TOHOTO ČLÁNKU! ANI JÁ NA TO NEMĚLA ŽALUDEK A PŘESTO JSEM VIDEO NÍŽE VIDĚLA AŽ DO KONCE!!!!! PODÍVEJTE SE NA NĚJ!!! A HLAVNĚ SI HO DEJTE NA BLOG!!! NA ZDROJI NEZÁLEŽÍ!!!! MUSÍME POMÁHAT!!!!

Neříkejte, jak vám je těch zvířátek šíleně líto!!! To je na nic!!! Soucit k ničemu nevede!!!! Nepište, že "ty lidi jsou tak strašně zlí"!!!!!!!! Protože i vy, koupí jakéhokoliv výrobku testovaného na zvířatech, právě v tuto vteřinu ZABÍJÍTE!!!!!!!!!!!!!!

Je to odporné video, ale podívejte se na něj. Pokud se nedokážete podívat pravdě v tváří v tvář, jste vážně srabi... chápu, že někomu z toho může být opravdu špatně od žaludku, jako bylo mně, ale aspoň to šiřte dál!!!! Pokud nemáte blog, tak pošlete odkaz e-mailem všem známým!!! Ale nezavírejte oči... prosím!!!!FaI - 39.-41. stránka - Kapitola čtvrtá - I.

2. února 2009 v 19:55 | Minda |  Překlady
Začátek čtvrté kapitoly. Velmi napínavé! Dnes jsem neměla na překlad skoro čas, takže jen 3 stránky. Snad to přežijete :-).


FaI - 36.-38. stránka - Kapitola třetí - III.

1. února 2009 v 8:37 | Minda |  Překlady
Tak zase další překlad. Už jsem na stránce 38. To je skoro 17 normostran (stránky psané strandartně). Omlouvám se, právě mi došly stránky, takže to budu muset zase stahovat a tisknout... a navíc bohužel nemám na překládání moc času :-).


"Musíte vyjít hned, jak to bude možné," pokračovala Modrá hvězda. "Hodně štěstí."
"Najdeme je," slíbil Šedý pruh.
Zamyšlený nad cestou, která ho čekala, Ohnivé srdce přikývl.
Dráp je následoval ven z Hvězdina doupěte. "Pamatujete si, jak se dostat na území Větrného klanu?"
"Ale ano, Drápe, byli jsme tam jenom-"
Ohnivý Šedého horlivě přerušil. "Jenom před pár úplňky," mňoukl rychle. Vrhl na kamaráda varovný pohled. Šedý pruh málem prozradil jejich cestu s Havranem před pár dny.
Dráp zaváhal. Ohnivé srdce zadržel dech. Všiml si, že se Šedý pruh málem podřekl?
"Vzpomínáte si na pach Větrných?" mňoukl zástupce.
Ohnivý tiše poslal dík Hvězdnému klanu.
Oba mladí válečníci přikývli a Ohnivé srdce si představil sám sebe, jak se prodírá trnitými keři hlodáše v kopcích, hledajíc ztracený klan.
"Budete potřebovat byliny, které vám dodají sílu a udrží hlad na uzdě. Vyzvedněte si je u Žlutozubky, než vyrazíte na cestu." Dráp se odmlčel. "A nezapomeňte, že se Čerňák plánuje tuto noc vydat k Měsíčnímu kameni. Držte se od něj stranou."

"Ano, Drápe," odpověděl Ohnivé srdce.
"Ani nebude vědět, že jsme odsud pryč," doplnil ho Šedý.
"To bych očekával," mňoukl Dráp. "A teď už jděte!"
Beze slova se otočil a odkráčel pryč.
"Taky nám mohl popřát hodně štěstí," postěžoval si Šedý pruh.
"Pravděpodobně si myslí, že to nepotřebujeme," zažertoval Ohnivý, když přecházeli mýtinu směrem ke Žlutozubčině doupěti. V tom okamžiku si všiml, že Dráp jako kdyby na ně pohlížel se stejným respektem, jako na jakéhokoliv jiného válečníka - bylo možné, že nebyl takový zrádce, jak si Havran myslel? Stále bylo chladno, navzdory vycházejícímu slunci, ale ani jedna z koček se ani nezachvěla-Ohnivé srdce cítil, že jeho srst houstne, jak se dny zkracují.
Žlutozubčino doupě leželo na konci tunelu pod kapradinami. V rohu malé mýtinky stál velký rozpůlený kámen. Před Žlutozubkou tu žila Tečka. Vzpomínka na jemnou želvovinovou léčitelku zabolela Ohnivého u srdce. Tečka byla zabita Stínovým válečníkem a on jí zoufale postrádal.
"Žlutozubko!" zavolal Šedý pruh. "Jdeme si pro cestovní byliny!"
Obě kočky zaslechly drsné mňouknutí ze stínu uprostřed kamene a ze škvíry vylezla Žlutozubka. "Kam jdete?" zeptala se.
"Najít Větrný klan a přivést ho domů," řekl jí Ohnivé srdce, neschopný skrýt hrdost ve svém hlase.
"Vaše první válečnická mise!" zaskřehotala Žlutozubka. "Blahopřeji! Přinesu vám bylinky, které potřebujete." Za chvíli se vrátila a v tlamě nesla malý svazek sušených listů. "Užijte si to!" zavrněla a položila je na zem.
Ohnivé srdce a Šedý pruh poslušně rozžvýkali nahořklé listy. "Fuj!" prskl Šedý. "Právě tak hnusné jako posledně!" Ohnivý přikývl a snažil se nešklebit. Tečka jim dala ty samé byliny, když cestovali s Modrou hvězdou k Měsíčnímu kameni.
Šedý pruh spolkl poslední sousto a šťouchl do Ohnivého nosem. "Pojď, ty šneku! Musíme vyrazit na cestu! Ahoj," zavolal na Žlutozubku přes rameno, když vybíhal z mýtiny.
"Počkej na mě," mňoukl Ohnivé srdce a vydal se za ním.
"Nashledanou! Hodně štěstí, mladíci!" volala za nimi Žlutozubka.
Když běžel skrz tunel, slyšel Ohnivé srdce, jak kapradiny šelestí v ranním větříku. Znělo to, jako kdyby šeptaly, "Hodně štěstí! Dejte na sebe pozor!"