Září 2008

Pexeso - vytiskněte si!

26. září 2008 v 21:32 | Minda |  --Pro vás--
Udělala jsem z orbázků na www.warriorcats.com kočičí pexeso. Nelekejte se, že je ukrouhnuté a rozdělené na proužky. Stažené do počítače bude mít všech 33 dvojic nebo kolik. :-)


Nekopírujte, pokud možno pouze odkažte na tuto stránku...nebo aspoň napište zdroj!!!!!!!

Online hra - Válečníkova výprava

14. září 2008 v 10:45 | Minda |  --Hry--
Příběh:
Kočkám z klanů se podařilo najít nový domov. Cesta byla dlouhá a těžká, ale nyní musí čelit nebezpečím v prostředí, které neznají. Cizí prostředí a neznámí vetřelci - budoucnost je nejistá a válečníci čekají na znamení.
Ovládání:
myší
Cíl hry:
Přežít, získat všechny čtyři hvězdy (doupě, zdroj potravy, zdroj vody a zdroj léčiv) a dojít až na konec výpravy.
Návod:
Pro hru klikni zde: http://www.warriorcats.com/quest/content.html. Klikni na červené tlačítko s nápisem "Warriors, The New Prophecy Quest - Play now". Zadej své jméno a příjmení (nebo jméno a název města). Až toto zadáš, klikni na "Consult StaClan" (konsultovat s Hvězdným klanem). Podle zadaných údajů se ti vygeneruje tvé kočičí jméno (Nejdřív budeš učedník, když vyhraješ, staneš se válečníkem a získáš nové jméno). Na obrazovce se ti objeví vygenerované jméno a ty klikni na Next (další). Pak si vyber klan - první je ThunderClan (Hromový klan, v boji získáte +2 body síly), druhý WindClan (Větrný klan, v boji získáte + 2 body rychlosti), třetí RiverClan (Říční klan, můžete se pohybovat i ve vodě bez ztráty zdraví) a čtvrtý ShadowClan (Stínový klan, můžete se pohybovat i šikmo). Klikněte na klan, který si vybíráte a klikněte opět na Next. Pak si kliknutím vyberte, jak budete vypadat nebo klikněte na "Pick for me" a vybere vám počítač. Opět klikněte na "Next". Objeví se vám "your attributes" neboli "atributy", tedy Health(Zdraví), Hunger (Hlad), Thirst (Žízeň), Strength (Síla), Defense (Obrana), Speed (Rychlost) a Skill (Obratnost). Buď můžete postupně klikat u každého na "Spin dice" nebo, když se nechcete zdržovat, klikněte na "Spin All" a navolí se vám vše najednou. Tyto atributy (kromě hladu, žízně a zdraví) se nemění, když pak bojujete s nepřáteli, hodí se vám být rychlejší, obratnější, lepší v obraně a silnější než nepřítel. Pokud máte zvolen navíc Hromový nebo Větrný klan, máte o dva body více síly nebo rychlosti. Po rozlosování atributů klikněte na "Begin Quest" - "Začít výpravu".
Nyní se nacházíte ve hře. Prostředí, ve kterém se objevíte, může být různé - břeh řeky, louka, zahrada, les, silnice, mokřad... postupně projdete všemi prostředími (pokud dohrajete hru do konce a neprohrajete). Dále budu popisovat už podle obrázků.
ZÁKLADNÍ ZOBRAZENÍ
Kde se nacházíš: tlapka na "hrací ploše" ukazuje, kde momentálně jsi. Pozor, protože když nejsi z RiverClanu (Říční klan), každý krok ve vodě ti ubere 1 bod Health (Zdraví).
Nápověda v angličtině: Podrobná nápověda ke hře, ale v angličtině (přesnější než moje nápověda :-)).
Tudy do dalšího prostředí: když projdeš přes horní okraj "hrací plochy", dostaneš se do dalšího prostředí.
Zdraví: můžeš mít maximálně 16 bodů zdraví(čím více bodů, tím lépe). Když ti klesne počet bodů na 0, prohráváš. Zdraví získáváš odpočinkem a pojídáním léčivých rostlin. Naopak ztratit ho můžeš v boji nebo při šlápnutí na neviditelnou nástrahu. Zdraví se ti ubírá automaticky, ale pomaleji než při boji apod.
Hlad: můžeš mít maximálně 16 bodů hladu (čím více bodů, tím lépe). Když ti klesne počet bodů na 0, prohráváš. Body hladu získáváš lovem. Ubírají se ti automaticky, ale postupně a pomalu.
Žízeň: můžeš mít maximálně 16 bodů žízně (čím více bodů, tím lépe). Když ti klesne počet bodů na 0, prohráváš. Body žízně získáváš pitím z vodních ploch nebo nalezením dešťové vodyapod. Body se ubírají automaticky, ale postupně a pomalu.
Síla, obrana, rychlost a obratnost: atributy v boji. Když bojuješ (buď o hvězdy, nebo když narazíš na vetřelce), hodí se mít víc bodů v těchto atributech. Losují se hned na začátku.
Tvůj klan: klan, který sis zvolil(a) nebo vylosoval(a). Klany mají různé výhody, buď v boji anebo v pohybu po hrací ploše (viz. výše).
Tvé hvězdy: pro dokončení hry je nutné získat všechny čtyři hvězdy - zdroj potravy, vody, léčiv a doupě. Jak lez hvězdy získat se dozvíte níže.
Tvé učednické jméno: tvé jméno jakožto učedníka v klanu.
Tvůj obrázek: obrázek, který sis zvolil(a) nebo vylosoval(a).
Losování počtu kroků: při každém tahu začínáš tím, že si vylosujete počet kroků, které můžete udělat. Pokud chcete udělat třeba jen 2 kroky, ale vylosujete si 8, stiskněte "Done" a pak můžete vybrat akci (viz.níže). Pokud chcete udělat přesně tolik kroků, kolik se vám zobrazí, udělejte je a po vyčerpání všech kroků se vám opět zobrazí menu akcí.
MENU AKCÍ
Bojovat: klikni na "Battle" a pak klikni na políčko před, za, nebo vedle tebe (pokud jsi ze Stínového klanu, můžeš i na políčko šikmo). Lepší než zkoušet se slepě trefit je udělat nejdřív pachovou kontrolu (CHECK SCENT) nebo prozkoumání (EXPLORE) - nejlépe obojí a až poté vyhledat protivníka k boji. V případě, že nenajdeš žádného vetřelce, se ti zobrazí nápis "There is nothing to attack here" (Není tu nic vhodného k boji). Když je na políčku nějaký vetřelec, začne boj. Pokud se kolečko, kde si obvykle losuješ počet kroků, zbarví dozelena, útočíš první ty. Pokud je červené, útočí vetřelec. Při zeleném kolečku stiskni "Spin dice" a vylosuje se ti tvá síla. Vetřelec si roztočí červené kolečko a vylosuje si svou obranu. Pak zaútočí zase on a losuje si sílu a ty si losuješ obranu. Někdy se stane, že si vetřelec vylosuje nějaké číslo útoku a ty máš na výběr - "Defend" (obrana), nebo "Flee" (útěk). V případě obrany se bojuje dál a v případě útěku ti ubyde jedno zdraví, hlad a žízeň. Pokud ty nebo vetřelec ztratíte všechny své body zdraví (tyto body ztratíš tak, že útok vetřelce opakovaně přesáhne tvou obranu), prohrává jeden z vás. V případě, že prohraje vetřelec (ať už je to ovce, dvojnožec nebo třeba pes), ty ho "vyřadíš" a vyhráváš. Pokud jsi bojoval(a) o hvězdu, získáváš jí právě poražením vetřelce. Pokud ovšem vetřelec přepere tebe a sebere ti všechno zdraví, hra skončí a ty prohráváš. Jediný skutečně nezbytný boj je boj o hvězdu, proto doporučuji se do žádných jiných bojů nepouštět.
Lovit: klikni na "Hunt" a pak klikni na políčko před, za, nebo vedle tebe (pokud jsi ze Stínového klanu, můžeš i na políčko šikmo). Lepší než zkoušet se slepě trefit je udělat nejdřív pachovou kontrolu (CHECK SCENT) nebo prozkoumání (EXPLORE) - nejlépe obojí a až poté vyhledat kořist.
Pít:
klikni na "Drink" a vylosuj si počet bodů žízně, které získáš. Čím víc bodů, tím lépe. Pít můžeš jen
v případě, že stojíš na nějaké vodní ploše (river, puddle, swamp water…).
Pachová kontrola: klikni na "Check scent". Pachovou kontrolu je dobré provést při každém vstupu do nového prostředí. Upozorní tě totiž na kořist, na vetřelce, na vodu, na byliny… zkrátka na všechno. Někdy se však stane, že ani pachová kontrola nepomůže! Pak na tebe třeba najednou zaútočí sova a ty s ní musíš bojovat. Tady máš několik příkladů (nejsou tu všechny!!!), co ti může pachová kontrola v kombinaci s prozkoumáním (EXPLORE) odhalit.

Kořist (můžeš získat body hladu):
Vetřelci(můžeš ztratit body zdraví):
Bylinky a pavučiny(můžeš získat body zdraví):

Nebezpečí(můžeš ztratit body zdraví):

Ptáci a chycená myš(můžeš získat bod hladu):
Hvězda(abys vyhrál(a), musíš získat 4 hvězdy):

Snadno získané jídlo(můžeš získat body hladu):
Voda(můžeš získat body žízně):

Prozkoumat: klikni na "Explore" a pak klikni na políčko za, před nebo vedle sebe (jestliže jsi ze Stínového klanu, můžeš kliknout i na políčko šikmo). Lepší je však udělat nejdříve pachovou kontrolu (CHECK SCENT), abys zjistil(a), kde něco je. Pak můžeš k červeně označeným políčkům přijít a prozkoumat je. Ale pozor, protože někdy se ti políčko prozkoumat nepodaří. Pak máš dvě možnosti - buď ho raději nechat být (jenže to může být hvězda, která ti bude chybět a nebudeš moct vyhrát) anebo to risknout a vstoupit na toto pole v příštím tahu (ale může to být třeba jezevec, se kterým budeš muset bojovat).
Odpočívat: klikni na "Rest". Odpočinek ti přidá 1-2 body zdraví, ale jen někdy - sleduj po každém ukončení kroků svůj počet bodů zdraví. Pokud se ti o jeden sníží, můžeš odpočívat, aby se ti zase zvýšil. Pokud ovšem jen tak zčistajasna chceš odpočívat, obvykle se ti žádný bod nepřičte (jenom někdy).
Tak...snad je to všechno :-) Kdyby vám bylo něco nejasného, tak mi dejte vědět...

Záložky

12. září 2008 v 21:33 | Minda |  --Pro vás--

Rozvrh hodin

1. září 2008 v 7:44 | Minda |  --Pro vás--
Jelikož je dens 1.školní den, mám tu pro vás rozvrh hodin s Divokými kočkami!
Tak si ho užijte :-)