Srpen 2008

Diplomy od přátel

30. srpna 2008 v 12:35 | Moss |  O webu
;-)

Pro mě xD


Od Lipové
Diplom

Buď aktivní!

8. srpna 2008 v 14:25 | Minda |  --Pro vás--
Buď aktivní!
Válečnický zákoník říká, že klany musí respektovat své životní prostředí a hodnotu každého živého tvora v lese. Tady máš několik tipů, jak můžeš i ty chránit zvířata i životní prostředí.

Vytvoř zvířecí klub
Zjisti, co potřebují zvířata v tvém okolí a dej se do toho! Tvůj klub nemusí být hned od začátku velký. Začni s několika kamarády, kteří mají také rádi zvířata a budeš překvapený(á), co všechno můžeš dokázat. Rozvěs plakáty se zvířaty z útulku, která hledají domov. Udělej záložky s motivy ochrany přírody a jejich prodejí získej peníze, které věnuješ opuštěným zvířatům. Přihlaš se jako dobrovolník na čištění klecí nebo venčení psů v nejbližším útulku. Vytvoř časopisy nebo letáky se zvířecí tématikou pro děti v tvé škole. Obeznam své spolužáky se zajímavými fakty o zvířatech.

Piš úředníkům
Piš na místní, krajské i státní úřady ohledně sporných záležitostí kolem zvířat, které jsi četl(a) v novinách nebo viděl(a) v televizi. Zeptej sesvého učitele nebo knihovníka na názvy a adresy státních úřadů.

Projekty a dobrovolnictví
Navrhni speciální třídní projekt při kterém se bude čistit nějaká blízká přírodní lokalita, například potok nebo park. Nebo jako dobrovolníci zkrášlíte a vyčistíte pozemky zvířecího útulku.

Prozkoumej vztah lidí a zvířat
Co si myslíš o využívání zvířat ve vědě a výzkumu? Požaduje tvoje škola pitvání zvířat, abys úspěšně prošel(a) v biologii? Jak se nakládá se zvířaty určenými pro zábavné představení, cirkus nebo rodeo? Možná můžeš mít na tato témata prezentaci ve své škole.

Komposter
Schraňuj zbytky z kuchyně, abys je mohl(a) dát do komposteru. Zbytky zeleniny, zrnka zbylá po uvaření kávy a skořápky od vajec obohatí půdu v komposteru, takže tu zvířata i rostliny budou chtít žít. Samozřejmě pokud už nějaký komposter máš. Jinak požádej rodiče, aby ti pomohli ho založit a pak teprve do něj dávej organické zbytky pro zkvalitnění půdy.

Šetři vodou
Vypni vodovodní kohoutek, když si myješ zuby a používej zařízení pro šetření vodou u záchodů, vodovodů i sprch.

Recykluj
Recykluj všechno - noviny, plechovky, sklo, hliníkové fólie a pánve, motorový olej, staré železo atd.

Buď zodpovědný zvířecí páníček
Nech vykastrovat své zvíře a dej mu visačku se jménem a kontaktem na tebe, aby když se ti ztratí, ti ho zase někdo vrátil. Také nech zvířata každý rok očkovat.

Člen rodiny
Udělej ze svého mazlíčka člena rodiny a každý den si na něj udělej čas a hraj si s ním.